Godmothered - HD

Godmothered – HD

Bu filme oy vermek ister misiniz?

Genç bir İyilik Perisi’nin, Peri Diyarı’nın kapanmaması ve işsiz kalmaması için Mackenzie’nin çocukluğunda yazdığı dilek mektubunu bulup ona yardım etmesini anlatan Godmothered – İyilik Perisi başarılı animasyon ve çizgi film şirketi Disney’den izleyici karşısına çıkıyor. Henüz eğitimini tamamlamamış fakat oldukça hevesli Peri adayı Eleanor’un herkesten gizli macerası komedi ve fantastik kategorisinde beyaz perdeyle buluşuyor.
Genç Peri Eleanor, sınıfında oldukça istekli bir öğrencidir. Hayatı boyunca insanların dileklerini yerine getirerek onların “sonsuza dek mutlu” olmalarını sağlamak için bir an önce eğitimini tamamlamak istemektedir. Bir gün ders sırasında öğrencilerden biri artık kimsenin sonsuza dek mutluluk kavramına ve dileklere inanmadığını, o yüzden hiç görev olmadığını söyler. Hatta bu durumda iyilik perileri, peri Diyarı’ndan alınarak Diş Perisi olarak görevlendirileceği ortaya çıkar. Duyduklarına inanamayan Eleanor, en büyük hayali olan Dilek Periliğinden vazgeçmek istemez. Bu yüzden dilek arşivlerinin tutulduğu odaya gizlice girer ve saatlerce yeni bir dilek olup olmadığını kontrol eder. Onlarca rafın arasında kenarda kalmış bir dilek notu bulur.
Eleanor’un bulduğu bu dilek notu Mackenzie adında 10 yaşındaki bir kıza aittir ve sınıfındaki bir çocuktan çok hoşlandığını yazmaktadır. Dilek Perisine onunla birlikte olmak istediğini söyler. Eleanor bulduğu bu dilek notuyla umutlarını tekrar yeşertir. Çünkü bu dilek notundaki çocuğa yardım ederse insanların sonsuza kadar mutluluğa hâlâ inandığını kanıtlamış olacak ve Peri Diyarının kapanmasını önleyecektir. Bunu için de bir plan yapar ve herkesten gizli bir şekilde kaçar ve dünyaya gider. Orada hiç beklemediği bir düzenle karşılaşır. Peri Diyarına hiç benzemeyen dünyada öncelikle Mackenzie’yi bulmalıdır. Zorlu bir yolculuktan sonra Mackenzie’nin çalıştığı söylenen televizyon kanalı binasına gelir. Orada Mackenzie’nin büyüdüğünü, bir yetişkin olduğunu görür. Hayata atılan, iki çocuk annesi Mackenzie, Eleanor’un tuhaf kıyafeti ve garip cümleleri nedeniyle ona ilk başta inanmaz. Fakat Eleanor’un yaptığı sihirler sonrasında fikri değişir. İkiliyi tuhaf bir macera beklemektedir.
Başrollerinde Nocturnal Animals, Now You See Me gibi başarılı filmlerde oynamış 4 ödül ve 11 adaylığı bulunan aktris Isla Fisher ve 22 Jump Street ve Rough Night filmlerinde rol almış son yıllarda Emmy adaylığıyla adından söz ettiren Jillian Bell bulunmaktadır. Noel temalı filmler arasında barındırdığı farklı hikâyesi sayesinde Disney Stüdyolarının başarılı filmleri arasında görülmektedir. Filmin yönetmenliğini 1 ödül ve 6 adaylığı bulunan Sharon Maguire yapmaktadır. 4 ay önce

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

Godmothered – HD Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu:

Etiketler:

Yorumlar