Undergods

Undergods

Bu filme oy vermek ister misiniz?

Chino Moya’nın yönettiği ve senaryosunu yazdığı Undergods, ilk olarak 2020 yılında Fantezi Uluslararası Film Festivali’nde gösterilmiş, 7 Mayıs 2021’de ABD’de yayınlanmış bir fantezi ve gerilim filmidir. Aynı şekilde 17 Mayıs 2021 tarihinde İngiltere’de yayınlanacaktır. Filmde Johann Myers, Géza Röhrig ve Micheal Gould isimleri bulunmaktadır.
Filmin başında K ve Z isimli iki arkadaşı ceset toplarken görüyoruz. Arabaya bindikleri zaman iki arkadaş, birbirlerine gördükleri rüyaları anlatıyor. Sonrasında K, içinde hayalet olan boş bir oda gördüğünü söyler. K uzun bir hikâye anlatmaya başlar.
Evli bir çift huzur içinde yemek yerlerken bir anda kapı çalar, kapıda daha önce hiç tanımadıkları, binaya yeni taşınmış ve anahtarını içeride bıraktığını iddia eden biri ile karşılaşırlar. Adamı içeri alırlar ve yönetimi ararlar fakat yönetim telefonu açamaz ve evli çift, kapıda kalan adamı bir süreliğine konuk etmek zorunda kalırlar. O günün gecesinde evin erkeği olan Ron, karısı olan Ruth’un ona çok kırıcı şeyler söylediği bir kâbus görür. Ertesi gün işinden dönen Ron, yönetimden olan biri ile karşılaşır ve yönetimde çalışan adam, ona inanamayacağı haberler verir.
Kendilerine yeni bir ev arayan baba ve küçük kızı, rehber olan adam ile konuşur. Rehber adam, onlardan görmek istedikleri evi görebilmeleri için onu takip etmelerini ister ve asansör çağırır. Asansör geldiği zaman dehşet veren bir manzara ile karşılaşırlar, asansörde kendi kanından bir havuzda yatan ölü bir adam görürler. Evlerine döndüklerinde ise küçük kız gördüğü şeyden rahatsız olduğunu dile getirir ve babasından ona uyumak için hikâye okumasını ister. Yatağa gittiklerinde babası küçük kızına bir hikâye okumaya başlar.
Bir zamanlar büyük bir servet sahibi olan Hals Hans isimli adam, karısı tarafından başka bir adam için terk edildiğinde, servetini de kaybeder. Bir gün bu adamın ofisine zayıf ve yabancı bir adam gelir. Bu adam Hans’a, bir kroki sunar. Krokide ise servetinin onlarca katını geri getirebileceği bir teklif bulunur. Bunu avukatlarıyla veya en azından bir mühendisle özel olarak konuşması gerektiğini söyleyen Hans, krokileri bir günlüğüne ödünç alır fakat bir süre sonra bu teklifi reddeder. Hans’ın parasından çok sevdiği tek varlık olan kızı, birkaç gün sonra kaçırılır. Kızının sevgilisi Johann ile kızını aramaya çıkan Hans, birtakım olaylar ile karşılaşır.
K ve Z biri ölü iki kişi ile karşılaşırlar ve ölü olan yaşlıyı alıp et karşılığında satmayı planlarken, genç olanı ise hapishane tarzı bir yere götürürler. Bu hapishanede insanlar köle gibi çalıştırılır ve az yemek sunulur, hatta bir zaman sonra bazıları ölür. Bu hapishanede bir çekiliş vardır, bu çekilişi kazanan kişi özgür bırakılır. Bu sefer yapılan çekilişi 398 numaralı bir adam kazanır ve özgür bırakılır.
Yine huzur içinde yaşayan bir ailenin annesi, televizyon izlerken oğlundan turtayı getirmesini ister. Mutfağa turtayı almak için giden Will, mutfakta biri ile karşılaşır. Karşılaştığı kişi 398 numaralı adamdan başkası değildir. Annesi Rachel mutfağa gelir ve o adamdan dışarı çıkmasını ister fakat bir süre sonra fark eder ki, o adam 15 yıl önce ortadan kaybolan kocasından başkası değil. Kocasını evine alır ve onunla ilgilenmeye başlar, fakat yeni kocası Dominic bu durumdan pek de hoşnut değildir. Rachel, hiç konuşmayan ve psikolojisi bozulan eski kocası Sam’i, psikoloğa götürür. Psikolog, Rachel’a ilahi tarzı bir şiir, bir lamba ve bir müzik verir. Bunun Sam’e iyi geleceğini düşünen Rachel, her gün ilahiyi ona okumaya başlar. Aynı zamanda terfi alan kocası Dominic, patronu tarafından bir partiye çağrılır fakat partinin sonrasında pek de hoş şeyler yaşanmaz.
4k filmlerimize eklemiş olduğumuz ve Türkçe altyazısı ile daha da anlaşılır kıldığımız Undergods isimli film, ilginç ve birbiri ile bağlantılı tuhaf ve bazen de korkutucu hikâyeleri ile sizleri sitemizde beklemektedir. Şimdiden bu tarz filmleri seven izleyicilerimize keyifli seyirler dileriz. 1 ay önce

Işıkları Kapat Pinterest'de Paylaş

Undergods Filmi Hakkında

Tür:

Film Konusu:

Etiketler:

Yorumlar